Ile może nas kosztować hosting?

Podstawą prowadzenia każdej działalności gospodarczej dzisiaj jest posiadanie odpowiedniej strony internetowej, za pomocą której nasi klienci nie tylko dostają porcję odpowiednich informacji oraz danych, których oczekują, ale również mogą zakupić interesujące ich produkty, jeśli nie są w stanie odwiedzić osobiście naszej siedziby. Na rynku znajdziemy naprawdę różny hosting, którego cena może się wahać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Najrozsądniej jest jednak wybierać oferty, które będą nas kosztowały około 100 do 500 zł.

Dlaczego najtańszy hosting to nie najlepsza opcja?

Klienci od firmowych stron internetowych wymagają przede wszystkim sprawnego działania – to znaczy, że przeglądanie produktów nie może zabierać zbyt wiele czasu, podobnie jak ładowanie się zdjęć czy wyświetlanie się opisów. Najtańsze hostingi mogą być nie tylko nieskuteczne pod tym względem, ale również niebezpieczne dla naszych danych, jakie zamieszczamy na serwerach.

Za co płacimy, płacąc za hosting?

Przede wszystkim płacimy za przestrzeń dyskową, podawaną zwykle w MB lub GB. Im bardziej rozbudowana strona, tym więcej przestrzeni na dysku potrzebuje. Standardem jest jednak 200 MB – taka ilość wystarczy dla „przeciętnej” strony internetowej, niezbyt rozbudowanej, zawierającej jednak wszystkie niezbędne elementy. Ważna jest też obsługiwana technologia; gdzie najczęściej wystarczy obsługa PHP oraz MySQL, jednak zawsze warto upewnić się u osoby, której zleciliśmy projektowanie strony, czy takie technologie będą wystarczające.