Co oznaczają dobre damskie buty na koturnie?

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Buty na koturnie do wielu sezonów są na szycie ulubionego obuwia damskiego. Na czubku, grubość koturny jest minimalna, prawie jak w zwykłych butach, ale bliżej pięty wzrasta, tworząc piękną i jednocześnie wygodną platformę. Nawet, jeśli rozmiar koturny jest wysoki, noszenie takich butów jest znacznie łatwiejsze niż obuwia na wysokim obcasie. Dlatego współczesne modne kobiety wybierają buty na koturnie, aby nie męczyć nóg i wyglądać wyjątkowo.

Historia damskich butów na koturnie

Po raz pierwszy buty na koturnie pojawiły się w latach 30 XX wieku. Zaistniały, ale nikt ich nie zauważył, a ten wygodny but uległ zapomnieniu aż do lat 70 tych. Potem zostały odkryte przez nową generację kobiet znających się trendach modowych, którym spodobały się te niestandardowe buty. Ale w latach 80 buty na koturnie stały się uniwersalnym ulubieńcem kobiet w różnym wieku i tak czy inaczej, stale pojawiały się w sklepach obuwniczych.

Zalety damskich butów na koturnie

Co oznaczają dobre damskie buty na koturnie?

  • Wydłużają sylwetkę bez wywoływania dyskomfortu podczas noszenia
  • Są praktyczne i doskonałe na różne okazje
  • Posiadają efektowny i nieszablonowy wygląd zewnętrzny
  • Sprawiają, że kostki są wizualnie szczuplejsze
  • Zawsze podążają za modą bez względu na porę roku.

Wysokie buty na koturnie idealnie pasują do zwiewnych spódnic i lekkich sukienek. Czarne buty na koturnie w połączeniu z czarnymi, obcisłymi rajstopami idealnie pasują do każdej sukienki. W razie potrzeby, w chłodniejszych porach roku można nosić buty na koturnie, strój powinien być uzupełniony kurtką, lub jasnym płaszczem bez kołnierza.

Dlaczego kobiety lubią buty na koturnie?

Buty na koturnie są wygodne, ponieważ stopa w nich nie męczy się przez długi czas, obciążenie ciężarem własnym na stopie jest równomiernie rozłożone. Nawet, jeśli wysokość koturny jest znacząca, wciąż noszenie takich butów jest łatwe, a wzrost wydłuża się, to znaczy, że kobieta wygląda szczuplej. Ale to nie wszystko, zakładanie butów na koturnie, nie wymaga dopasowywania długości sukienki mogą być różnej długości, z wyjątkiem sukienki do samej ziemi.

Lekkie, płynące sukienki z tkaniny, są najbardziej odpowiednie dla butów na koturnie. Szerokie dżinsy dobrze komponują się również z takimi butami. Delikatne sukienki, krótkie spodenki, słomkowe kapelusze wszystko wygląda oryginalnie i stylowo. Wystarczy dołożyć ciekawy dodatek na przykład w postaci torebki i wizerunek zostaje spełniony.

Jasny, nasycony kolor, z perforacją, przeplotem, wstążkami, w butach na koturnie stworzy dobry nastrój. To buty, wygodne i dobrze dopasowane, o doskonałej, jakości, powiedzą, że ich właścicielka ma poczucie stylu i nienagannego gustu.